Get Adobe Flash player

Lego

 

Minik arabalar günü

 

Minik arabaları tanıyor musunuz? O zaman sahiplerinin onlarla çok gurur duyduğunu da bilirsiniz. Ben de onlardan biriyim. Bir iki tane de arkadaşım var. Arada buluşur sohbet ederiz. Tabii konu ağırlıklı olarak arabalarımızdır.

1

Bi sefer daireden de iki arkadaş minik araba sahibi olmuş, onlar da bizim gruba katıldılar. Derken birinin aklına bir konvoy yapıp kentte bir gösteri sürüşü gerçekleştirelim, türünden bir fikir geldi. Her şey de öyle başladı.

2

Önce 11 minik arabaydık. Zamanla sayımız 18’e kadar çıktı. Legokent’deki herkes bizi merakla izliyordu. Sonra birimiz ortaya bir piknik yapma düşüncesi attı, çoluk çocuk doluşuruz arabalara, kentteki gösteri sürüşünden sonra biraz uzaktaki piknik alanına kadar düzgün bir biçimde gideriz, orada da piknik yapar eğleniriz dedi. Harika bir fikir.

3

4

Hemen uygulamaya koyalım dedik. Dedik ama o kadar kolay olmadı tabii. Bizi gören polis böyle olmaz, konvoy olarak gidecekseniz bizden birinin eşlik etmesi gerekir, aksi durumda trafik güvenliğini… falan, neyse, önce bir polis motosikleti katıldı aramıza, daha doğrusu düştü önümüze. Zamanla baktık bir de polis legomobili karışıvermiş araya.

5

Arkadaşlardan birinin arabası bizim standartlara tam uymuyor, ama öyle bir hevesle hazırlanmış ki, ona gelme diyemedik. Bayraklarla, çiçeklerle süslü arabasıyla en başa geçiverdi.

6

Derken bir baktık onun önünde de eski model bir legomobil gider olmuş. Kimdir, nedir diye sorduğumuzda arkadaşların bu esrarengiz sürücüye “Kader” adını taktığını öğrendik, haydaaa, kader bizi nereye götürse oraya kadar olsuuun, diyen atlıyor arabasına. Zamanla hepimizin uğuru oldu çıktı.

7

Biz böyle takılırken biri, yaa bir büfemobilimiz olsa, ufak tefek hazır yiyecek, içeceklerimizi taşısa, piknik sırasındaki eksiklerimizi oradan gidersek, dedi. Hay aklınla bin yaşa, zamanla onun kocaman bir yiyecek kamyonuna dönüşeceği hiç birimizin aklına gelmedi.

8

Böyle bir şey olur da seyyar satıcılar insanı rahat bırakır mı? Bir baktık yiyecek kamyonunun çevresinde dolayında bir sürü ıncık mıncıkçı, özellikle çocukların aklını çeliyorlar. Bari dedik doğru dürüst bir eğlence aracına izin verelim de ötekilerden olsun kurtulalım. Öyle de oldu.

legocuklar-2013_014

Böyle kalabalık olunca dağılmalar, hatta kaybolmalar da oluyor. Bir keşif aracı tutup arama işlemlerini kolaylaştıralım istedik. Kış gibi durumlarda da özel bir aracın gelmesini kimse yadırgamadı. Böylece ikisi de konvoyun ayrılmaz birer parçası olarak aramıza katıldı.

9

 

Miniklerden birinin ciddi bir arıza yapması üzerine içimizden bazıları, yahu insanları düşünüp yiyecek kamyonu edindik, araçları hiç aklımıza getirmedik. Haksızlık bu dediler. Hemen bir tamir aracıyla anlaşıp onu da grubumuza ekledik.

Tamircinin bizi uyarması üzerine aramıza bir de çekici almayı uygun bulduk. İyi de etmişiz, hemen ardından iki tane minik yolda arızalandılar, çekici de onları en yakın tamirciye kadar götürüverdi.

10

Konvoyumuzun giderek büyümesi en arkadan gelecek bir artçı olmasını gerektirdi. Zamanla onun önünde de bir başka güvenlik aracının belirdiğini gördük. Keyfimizi bozmadıkları sürece bize katılmalarına bir şey demedik.

11

Zamanla konvoya motorsikletleriyle eşlik edenler de oldu. Önce onların ne işi var bizim aramızda, gelmesinler, diye düşünenler çıktıysa da bir iki sefer konvoyun iki ucu arasında bir iletişim ya da ulaştırma işinde devreye girmeleri bu tür seslerin kesilmesini sağladı. Onların konvoyda belli bir yeri yok, ileri geri giderek istedikleri gibi takılıyorlar.

legocuklar-2013_003

İşte bizim minik araba öykümüz böyle. Ne dersiniz, bize katılmak istemez miydiniz?

13

 

 

Leave a Reply